top of page
KONYA ÇIKIŞLI YEDİGÖLLER VE GÖLCÜK TURU
 • Konya Çıkışlı Yedigöller Gölcük Turu

  ▪Yedigöller▪Büyükgöl▪Nazlıgöl▪Sazlıgöl▪Deringöl▪Seringöl ▪Küçükgöl ▪İncegöl ▪Dilek Çeşmesi

  ▪Seringöl▪Yedigöller Şelalesi▪Gölcük Tabiat Parkı▪Gölcük Evi

   

  GÜNÜBİRLİK KONYA ÇIKIŞLI YEDİGÖLLER GÖLCÜK TURLARI

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;

  Araç İçi Sabah Kahvaltısı (Sandviç Meyve Suyu)
  Öğle Yemeği (Sucuk Ekmek veya Köfte + İçecek)
  Profesyonel Rehber Hizmeti
  Milli Park Ücretleri
  Yedigöller Transfer Ücretleri
  Geziwon Turizm Refakati

   

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

  Kişisel Harcamalar

   

  HAREKET SAATLERİ:
  Zafer Öfis Önü: 01.15
  Kule (Özkaymak Otel Önü): 01.30
  Otogar (İstikbal Reklam Panosu Önü): 01.45
  Bosna (Migros Önü): 02.00

  Belirlenen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra müzik eşliğinde yolculuğumuz devam ediyor. Sabah erken saatlerde Bolu merkezden Yedigöller'e doğru hareket ederken araç içi kahvaltımızı aldıktan sonra günün ilk ışıklarında Yedigöller bölgesine giriş yapıyoruz.

  Yedigöller'e sabah erken saatlerde varıyoruz ve doğanın tüm güzelliklerini bölge kalabalıklaşmadan en güzel şekilde görme imkanına sahip oluyoruz. Yedigöller her mevsim ayrı güzel... Doğa ile iç içe kuş seslerinin ve sizi rahatlatan atmosfer tüm iş stresini atabileceğiniz mükemmel bir oluşum…

  Yedigöller: Kayan kütlelerin vadilerin önünü kapatması sonucu oluşan 7 göl, iki plato üzerinde yaklaşık 1,5 km boyunca sıralanmıştır. Yaklaşık 800 metre yükseklikteki platolar arasında bulunan göller arasında 100 metrelik yükseklik farkı bulunmaktadır.

  Büyükgöl: Milli Parklar içerisindeki göllerin en büyüğüdür. Heyelan sonucu oluşan göl 780 metre rakımda bulunmaktadır ve gölün büyüklüğü 24.895 m2 dir. En derin yeri yaklaşık 15 metre civarında olan göl ülkemizde 1969 yılında ilk alabalık tesisi kurulmuştur. Hala burada alabalık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Gökkuşağı, mercan ve kadife gibi balık türlerini barındırmaktadır. Deringöl’ün de Büyükgöl ile bağlantısı vardır.

  Nazlıgöl: Gölün dibinden çok miktarda sızan su gölün kuzeydoğusundan yüzeye çıkmakta ve şelale oluşturmaktadır, şelale oluşumundan dolayı bu isimle anılmaktadır. 15780 m2 alana sahiptir.

  Sazlı Göl: Gölün bulunduğu çevrede irili ufaklı dereler bulunmaktadır. Göle ulaşmak için Dilek Çeşmesi ve Şelale tabelasını takip ederek ulaşabilirsiniz. 5950 m2 alana sahiptir.

  Deringöl: Büyüklüğü 15.063 m2 olan gölün derinliği yaklaşık 10 metredir.

  Seringöl: Büyük gölün kuzeyinde bulunan gölün büyüklüğü 1758 m2 ve derinliği ortalama 2,5 metredir.

  Küçükgöl: Kuru göl olarakta isimlendirilmektedir. Büyüklüğü 500 m2 ve derinliği yaklaşık 1 metre kadardır.

  İncegöl: Uzungöl olarakta isimlendirilmektedir. Büyüklüğü 1036 m2 olan gölün derinliği de yaklaşık 2 metredir.

  Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz. Yedigöller, her mevsim de bir başka güzel. Yedigöller bizleri adeta büyülüyor. Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Yedigöller yüzeysel ve yer altı akışıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye doğru sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur.

  Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları, farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle, mükemmel bir piknik, dinlenme, sakinlik, ferahlık, fotoğraf çekme, spor yapma, kamp çadır kurma yeridir. Yedigöller’e ulaşmamızla birlikte Milli Park girişinde aracımızdan iniyoruz. İlk olarak İncegöl, Sazlıgöl, Küçük Göl’ü ardından da Nazlı Göl ve çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu 7 çeşmeli Aşıklar Çeşmesi. Daha sonra Deringöl'ü, Büyük Göl’ü, Seringöl'ü ve çevresini dolaşıyoruz. Tüm stres ve sıkıntılarınızı atıp adeta doğayla bütünleştiğiniz bu saatler hiç bitmesin isteyeceksiniz.

  Saat 11 civarında Yedigöller’den ayrılıp 1 saatlik yolumuzun ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz.

  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Kartpostallara konu olan Gölcük’e doğru hareket ediyoruz.Burada çekeceğimiz hatıra fotoğrafı sonrasında Gölün etrafında yürüyüş yapıp bu güzelliği tüm ayrıntılarıyla görme imkanımız oluyor.

  Gölcük Gölü Hakkında Bilgi: Denizden yaklaşık 1200 metre yükseklikte olan göl aslında yapay bir göldür. Olası bir orman yangınında kullanılmak üzere oluşturulmuş olan Gölcük gölünü birçok insan Abant gölü ile karıştırmaktadır. Gölcük Gölü ismini Gölcük Tabiat Parkından almaktadır. Aracın olmadığı ve bol oksijenin bulunduğu Gölcük Gölünde yapılacak en güzel etkinlik bu tabiat cennetinde yürüyüş yapmak. Emin olun yürümeyi bir etkinlik olarak görmeyen çoğu insan bile bu Göl etrafında bu düşüncesinden vazgeçecek. 1360 metre yürüyüş ile göl etrafını tam tur dönebilirsiniz.

  Saat 17.00’da tur programımızı Gölcükte sonlandırıp Konya’ya doğru hareket ediyoruz.Konya’ya Varış: 23.30 - 00.00

  1.350,00₺Fiyat
  bottom of page