top of page
KONYA ÇIKIŞLI ESKİŞEHİR TURU
 • Konya Çıkışlı Eskişehir Turu

  ▪Odun Pazarı   

  ▪EvleriDevrim 

  ▪ArabasıMasal Şatosu

  ▪Atlıhan Çarşısı 

  ▪Porsuk Çayı

  ▪Sazova Bilim ve Kültür Parkı

   

  GÜNÜBİRLİK KONYA ÇIKIŞLI ESKİŞEHİR TURLARI

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;
  Sabah Kahvaltısı (Börek + Meyve Suyu )
  Lüks Ulaşım

  Araç İçi İkramlar
  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

   

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

  Öğle Yemeği (Serbest zaman)
  Müze ve Ören Yeri Girişleri

   

  GEZİLECEK YERLER;

  Odun Pazarı Evleri -Sazova Bilim ve Kültür Parkı – Hayvanat Bahçesi -Masal Şatosu – Nuh’un Gemisi – Su altı Dünyası – Balmumu Müzesi- El sanatları Çarşısı - Espark AVM – Porsuk Çayı –Atlıhan Çarşısı-Kurşunlu Cami ve Külliyesi -Cam Atölyesi- Devrim Arabası

   

  HAREKET SAATLERİ:

  Zafer Öfis Önü: 04.00

  Kule(Özkaymak Otel Önü): 04.15

  Otogar(İstikbal Önü): 04.30

  Bosna (Migros): 04.45

  Konya’ya Varış: 23.00 -23.30

  Belirlenen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra Eskişehir için hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Özkan dinlenme tesisinde 20 dakikalık ihtiyaç molamızı verdikten sonra tekrar harekete geçiyoruz.

  Eskişehir’e ulaştıktan sonra turumuza ilk olarak Sazova Bilim Kültür merkezinden başlıyoruz. Burada nostaljik trenden, Korsan Gemisi’nden Masal Şatosu’na kadar Su altı dünyasından Bilim deney Merkezine, Minyatürken Nasreddin Hoca’ya bir yolculuk için serbest bırakıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz tren ile Sazova Parkı çevresinde turlayabilir.

  Sazova Parkında gezimizin ilk etabını bitirdikten sonra Odun Pazarına geçiyoruz. Tarihi Odun Pazarı evlerini gördükten sonra Kurşunlu Küllüye ’sini geziyoruz hemen ardından Atlıhan’da meşhur Eskişehir Lületaşının satıldığı muhteşem Handa çay molası veriyoruz ve buradan dünyanın pek çok ülkesinde ‘Madam tussuad müzesinin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın ünlü simalarından toplam 160’ın üzerinde heykel göreceğiz.

  Balmumu müzesinden sonra öğle yemeği için serbest zaman verilip buluşma noktasında misafirlerimizin ihtiyaçlarını giderilmesini bekleyeceğiz. Eskişehir’de misafirlerimize yöreye özgü olan çi börek yemeleri tavsiye edilir.

  Turumuzun son bölümünde özellikle Üniversite öğrencilerinin yoğunlukta gezdiği Porsuk Çayı etrafında turumuzu tamamlayıp şehrin merkezinde olan AVM’de serbest zaman verip turumuzu burada sonlandırıyoruz.

  Bir modern kent olan Eskişehir’den ayrılırken misafirlerimizle başka bir GEZİWON TURİZM organizasyonda görüşmek üzere veda ediyoruz.

  1.200,00₺Fiyat
  bottom of page